نمایشگاه کانتون به نقطه پایان رسید

یکصد و نوزدهمین نمایشگاه کانتون شهر گوانجو روز پنجشنبه پنجم مه پایان یافت. بر اساس آمار، تعداد خریداران شرکت کننده و میزان معاملات در این دوره نمایشگاه نسبت به دوره قبلی کمی افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از رادیو چین، طبق آمار رسمی نمایشگاه کانتون 2016 ، در این دوره از نمایشگاه 185 خریدار خارجی از 210 کشور جهان شرکت کردند که نسبت به دوره قبلی رشد 0.43 درصدی را نشان می دهد.
همچنین در نمایشگاه کانتون 2016 میزان معاملات صورت گرفته برابر با 182 میلیارد و 288 میلیون یوان بود که نسبت به دوره قبلی 0.1 درصد افزایش داشت.
شو بین سخنگوی این نمایشگاه و معاون مرکز تجارت خارجی چین عنوان کرد افزایش تعداد خریداران و میزان معاملات نشان میدهد که توان کلی شرکت‌های تجاری چین تقویت یافته و نیروی محرکه جدیدی برای رشد کشور پیدا شده است. همچنین برخی شرکت‌های تجاری چین در زمینه‌های نوآوری و توسعه نشان تجاری خود و گسترش شبکه بازاریابی در خارج از کشور پیشرفت‌هایی داشته‌اند و توانایی رقابتی آن‌ها به طور مستمر ارتقا یافته است.
این مقام چینی هم‌چنین یادآور شد اوضاع تجارت خارجی چین همچنان با چالش‌هایی جدی مواجه است، طوری که مسئله کمبود تقاضای بازار بین المللی همچنان وجود دارد.