امضای هفت سند همکاری بین ایران و چین

مقامات اقتصادی ایران و چین روز سه‌شنبه در پایان همایش همکاری‌های تجاری و نشست بازرگانان دو کشور هفت سند همکاری در زمینه‌های مختلف امضاء کردند. بازرگانی سپاهان همراه با سابقه ۱۷ ساله در مبادلات تجاری با کشور چین با جضور در این همایش به ارائه انواع خدمات تخصصی بازرگانی در زمینه واردات٬ صادرات٬‌حمل و ترخیص کالا به شرکت های ایرانی  و هیئت چینی حاضر در همایش اقدام کرد و به بحث و تبادل نظر جهت پیشبرد و توسعه خدمات خود با مقامات چینی حاضر در این همایش پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، در همین ارتباط 2 سند همکاری سازمان توسعه تجارت ایران با شورای تشویق تجارت بین‌الملل چین و استان ججیانگ امضا ‌شد که براساس آن دو طرف تلاش‌های خود برای ارتقای روابط تجاری و سرمایه‌گذاری را سازماندهی می‌کنند.

در ادامه این همایش، اتاق بازرگانی ایران و چین و اتاق بازرگانی استان ججیانگ نیز سه سند همکاری امضاء کردند و همچنین اسناد همکاری میان دو شرکت خصوصی ایرانی با همتایان چینی در خصوص تولید لامپ‌های ال.ای.دی و همچنین تولید وسایل کمک آموزشی امضاء شد.

در همایش همکاری‌های تجاری و نشست بازرگانان ایران و چین که با همراهی هیات استان ججیانگ در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، ولی‌ا… افخمی‌راد رئیس سازمان توسعه تجارت، یوان رانگ ژیانگ معاون کمیته دائمی کنگره خلق چین در استان ججیانگ، وانگ ژین ژن معاون رئیس شورای تشویق تجارت بین‌الملل چین (CCPIT)، پانگ سین سفیر چین در تهران، عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین و نمایندگان شرکت‌های خصوصی ایران و چین حضور داشتند.