قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت :

آثار لغو تحریم‌ها تا آخر سال 95 نمایان می‌شود

مجتبی خسروتاج گفت: آثار لغو تحریم‌ ها در بخش‌های مختلف تا اواخر سال 1395 بر اقتصاد کشور مشاهده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از ایسنا، مجتبی خسروتاج در مورد آثار عینی لغو تحریم ها و تاثیر آن بر روند اقتصادی کشور گفت: آثار لغو تحریم‌ها در بخش های مختلف بانکی، همکاری های صنعتی – تجاری و انتقالات دانش فنی را در یک پروسه زمانی یکساله می‌توان شاهد بود.

وی با بیان اینکه با لغو تحریم ها قطعا بازارهای جدیدی در بخش صادرات خواهیم داشت که در سال‌های تحریم از آن ها محرویم بوده ایم، افزود : این موضوع یکی از مهم ترین اهداف صادراتی ما است که بعد از برداشته شدن تحریم شاهد خواهیم بود.

خسرو تاج با بیان اینکه امروزه بهترین ارزش صادراتی از صادرات به کشورهای آسیایی یا اروپایی است، گفت: بسیاری از خرید‌ها و معاملات تجاری فاقد استفاده از نظام بانکی جهانی و شبکه بانکی بین‌ المللی است که باعث می‌شود نقل و انتقالات و جابه‌جایی های پولی هزینه های گزافی را به دنبال داشته باشند که بعد از لغو تحریم‌ها این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

مباحث بانکی 10 تا 20 درصد در رشته‌های مختلف کالایی هزینه دارد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مباحث بانکی در حال حاضر بین 10 تا 20 درصد در رشته‌های مختلف کالایی هزینه دارد، افزود : بعد از برداشته شدن تحریم‌ها این هزینه های اضافی حذف می‌شود و از طرفی ریسک به هدر رفتن منابع نیز برطرف خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال بیان کرد : با باز شدن بازارهای جدید فرصتی فراهم می‌شود تا با افزایش قدرت خرید، کالاهای بهتری خریداری کنیم و از سویی قدرت چانه‌ زنی نیز برای خرید کالاها افزایش می‌یابد.

به گفته وی، کشورهای اروپایی و آمریکایی عمدتا از طرف‌ های اصلی ما در مباحث تعاملات دانش فنی و تکنولوژی بودند که بعد از لغو تحریم ها می توان اقدامات مهمی در این راستا انجام داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *